yandex metrica
Örgü Modelleri

20 Adet Örgü Bayan Yelek Modeli

20 Adet Örgü Bayan Yelek Modeli

Bu yazımızda sizler için tam 20 adet örgü bayan yelek modeli örneği sunuyor olacağız.  Artık yavaş yavaş kış aylarına girdiğimiz bugünlerde sizlerin kendi elleriniz ile yapabileceğiniz, kendinizin kullanacağı ya da eşinize dostunuza hediye edebileceğiniz örgü modellerini paylaşacağız.

Sizler için internet üzerinden toparlamaya çalıştığımız ve hepsinin birbirinden farklı modelleri bulunan örgü yelek modellerini sayfamızın en sonunda sizler için nasıl yapılacağını paylaşıyor olacağız. Deri, Süet, Kumaş ve Kot Kumaşları ile birlikte örülmüş olan birbirinden farklı modelleri sayfada bulunan resim galerisini kullanarak dolaşabilirsiniz.

Sitemizde bulunan diğer modeller ile birleştirerek kendiniz de özgün örgü modelleri yapabilirsiniz. Galeride bulunan modeller arasında bir çok model bulunmakta, sırası ile verilmiş olan linklere tıklayarak sitemizde bulunan diğer yelek modellerine ulaşabilirsiniz.

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli

Tığ işi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği

Ebruli Kolay Çocuk Yeleği Nasıl Yapılır?

Bayan Örgü Yelek Modelleri

Diğer aradığınız modelleri sitede bulunan arama kısmından ulaşabilirsiniz. Sitede yayınlanmasını istediğiniz modelleri bize mail yolu ile ya da konular altında bulunan yorum bölümlerini kullanarak ulaştırabilirsiniz. Sizden aldığımız örnek modelleri ve fikirlerini en kısa zamanda sitemize ekliyor olacağız.

Yapacağınız yelek modeli için öncelikle ipinizin kalın olmasına göre, yapacağınız yelek modelinin kalınlığına göre ip seçimi yapmanız gerekmektedir. Bizim önerimiz bu yapacağınız modelde 4 numaralı şiş ideal olacaktır. Yazımızda beden ölçünüzü biz 38 olarak baz alıyoruz. Sizler de beden ölçünüze göre ilmekleri azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz. Kaldığımız yerden devam edecek olursak 38 beden bayanlar için 98 ilmek ile örneğimize yaklaşık olarak 600 gr. İplik almanız yeterli olacaktır. Lastik kısmını ise 2 ilâ 4 cm arasında seçebilirsiniz. Örneğe başlayacak olursak;

Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı;

  • Öncelikle ilk ilmeğimizi boş olarak alıyoruz ve bir ters örüyoruz.
  • Örneğimize birinci ilmek ile değil arkasındaki ikinci ilmekten ip alarak devam ediyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli unsur, ipi şişten çıkarmamanız.
  • Öndeki ipi alarak ilmeğin içerisinden geçiriyoruz. Ve şişimizi ipten çıkarıyoruz.
  • Ters örgü ile modelimize devam ederek, ters örgünün ardından hep aynı işlemi tekrarlamaya devam ediyoruz.
  • Sıramızı bitirdikten sonra örgümüzü ters çeviriyoruz.
  • İlk ilmeğimizi düz örüyoruz.
  • İpimizi ön tarafa doğru atıyoruz ve ikinci ilmeği içinden ip çıkartarak şişten çıkartmadan öndeki ilmeğin içerisinden ipi çekerek şişten çıkarıyoruz.
  • Bu şekilde bir yüzde ters bir yönde ise düz olarak model yapmış oluyoruz.
  • Diğer yüze geçtiğimizde de düz örgü arkasından model yapıyoruz.

Daha fazla kaynağa ulaşabilmek için; Pinterest kaynağını kullanabilirsiniz.

Bayan Yelek Modeli Nasıl Dikilir?

20 Adet Örgü Bayan Yelek Modeli

Bayan yelek örneği hazırlarken bayanların en çok takıldığı noktalardan biri, yeleklerin kol kısımlarıdır. Aslında burası en önemli husus olmak ile birlikte çok sık hata yapılan bölümdür. Kol kesim işlemini yaparken kusursuz ve iyi bir teknik ile yapıldığı taktirde elde edilebilecek kötü görüntülerin de önün geçmiş olacağız.

Diğer önemli bölüm olan da boyun kısmıdır. Bisiklet yaka tişörtlerde olduğu gibi yuvarlak bir boyun kısmı elde edemez iseniz, görüntü kötü olacaktır.

Kol kısmını yaparken beden ölçünüze göre 6 ilmek arttırmalıyız ve lastik şeklinde olacak şekilde örebiliriz. Kol lastiğini yapabilmek içinse, bir ters ve bir düz olacak şekilde örmenizi tavsiye ederiz.

Son kısımda örmüş olduğunuz ilmek ile ilk ilmeği bir alarak geri dönüyoruz ve lastik örme işlemine devam ediyoruz.

Bayan yelek modelinizin ön kısmını yaparken ise oyuntu şeklinde yapacaksanız, iki veya üç ilmeği birden alarak örerseniz yeleğimizin ön kısmında beraber kesimi yapılırsa potluk olmasını engelleyebilirsiniz.

En son işlem olarak ise 6 sıra olacak şekilde ördüğünüzde kesme işlemini bitirmiş olursunuz.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz galerileri ve sayfaları takip ederek detaylı  yelek modellerini görebilirsiniz.

YouTube video

Yine sizler için hazırlanmış olan videoları da izleyerek daha bir çok modele ulaşabilirsiniz.

Aşağıda yer alan video/videoları izleyerek bile yepyeni fikirler elde edebilirsiniz.

Sayfalarımızın size yararlı olduğunu düşünüyorsanız, Sitemizi sürekli takip edebilirsiniz. Ve bizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Pinterest hesabımız olan @orgubu‘yu favorilerinize almayı unutmayın. 🙂

20 Adet Örgü Bayan Yelek Modeli hakkında bilgilerinizi yorumlar bölümünde bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yeni-Örgü-Bayan-Yelek-Modelleri

Yazlık-Örgü-Bayan-Yelek-Modelleriyazlık-Örgü-Bayan-Yelek-Modelleri

Tığ-İşi-Yelek-Modelleri

Zaraf-Yelek-Örgü-Modelleri

Şahane-Bayan-Örgü-Yelek-Modelleri

Örgü-Bayan-Yelek-Modelleri-2018

Koza-Desenli-Tığ-Işi-Yelek-Modelleri

 

En-Güzel-Bayan-Yelek-Modelleri-6

En-Güzel-Bayan-Yelek-Modelleri-5

En-Güzel-Bayan-Yelek-Modelleri-4

En-Güzel-Bayan-Yelek-Modelleri-3

En-Güzel-Bayan-Yelek-Modelleri

En-Güzel-Bayan-Örgü-Yelek-Modelleri-2

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu