yandex metrica
Tığ İşi Örgü Modelleri

Tığ İşi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği

Bu makalemizde sizlere tığ işi bebek yelek anlatımlı örneği hakkında bilgiler vermek istiyoruz.Bu soğuk kış aylarında bebeklerini kalın giyindirmek her annenin asli görevlerinden biridir. Kendimiz ne kadar üşüyorsak bebeğimizin daha çok üşüdüğünü hesaba katarak önlemlerimizi almamız gerekir.

Bebeklerimizin en çok kullandığı giysiler arasında yer alan yelek ve kazakların kalın olması son derece önemlidir. Bildiğiniz üzere bebeklerin hasta olması an meselesi olduğu için bebeklerimizi soğuktan korumamız için elimizden gelenin daha fazlasını yapmamız gerekiyor.

Tığ işi bebek yeleği modelleri

Bebeğimizi bu kış aylarında koruyabilmemiz için evde kendimiz  yapmamız gereken birkaç giysi olabilir. Bunun için bugün sizlere tığ işi bebek yelek örnekleri anlatımlı örneği olarak anlatmaya karar verdik. Örgü alanında yeni bile olsanız aslında istediğiniz taktirde bebeğiniz için bir şeyler üretebilirsiniz. Söz konusu bebeğiniz olduğunda eminiz bunu daha kısa sürede öğrenebilirsiniz. Çünkü bebek yelekleri, bebek süveter modelleri genellikle bayanlar tarafından çok az bir zamanda öğrenilebilmektedir.

Artık karar verdiniz ve bebeğiniz için bir şeyler örecekseniz, gerekli malzemeleri temin ettikten sonra örgüye hemen başlayabilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer modelleri ve makaleleri gezerek daha çok konuya ulaşabilirsiniz. Tığ işi bebek yelek modeli anlatımlı olarak aşağıda maddeler halinde sıralayacağız.

Tığ İşi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği Nasıl Yapılır

  • Malzemelerimizi temin ederken bebeğimizin cildini düşünerek yüzde yüz yünlü ipler kullanmanızda fayda var.
  • Konumuzun kendisi tığ ile olduğu için gerekli malzemelerin içerisine tığ eklemeyi unutmayın. Tığın numarası yaptığınız örgüye göre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Malzemelerimiz hazır ise bebek yeleğimize başlayabiliriz. Öncelikle, 1 halka yapın ve bu yapmış olduğunuz halkanın içerisine 3 tane zincir çeki ve toplamda 16 tane olacak şekilde trabzan şeklinde örün.
  • Daha sonra, diğer sırada da yine 3 adet zincir çekin aynı bölüme 3 tane trabzan ekleyin ve son ilmekleri beraber olacak şekilde örün. Örgümüze devam ettiğimizde yine 3 adet zincir çekin, sonraki ilmeğimiz üzerine sık iğne ile batarak 3 zincir çekin. Aynı şekilde devam ederek tüm sırayı bitirecek şekilde örmeye devam edin.
  • Bir sonraki aşamaya geçecek olursak 8 tane yaprak olana dek örmeye devam edin.
  • İlk motifimizi yapmıştık 5 tane zincir çekerek, popcorn üzerine batırın ve yuva yapın. Daha sonra son 2 tane yaprak kalıncaya kadar devam edin, 16 adet zincir çekin, 6. Zincire geldiğinizde ilmek kaydırma yapın ve 3 zincir ile devam edin.
  • Motiflerlerinizi devam ettirerek örgünün sonuna kadar gidin. Son maddeye geldiğinizi varsayarak, yani yeleğinizi bitirince kenar kısımları için lastik örün ve ipinizi kesin. Maddeleri tamamen uyguladığınızda artık tığ işi bebek yelek örneğinin sonuna gelmiş olacaksınız.

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm maddeleri harfiyen yaparsanız herhangi bir hata ile karşılaşmamış olursunuz. Eğer yelek modelleri konusunda uzmansanız ve bu yazıyı okuyorsanız, diğer ziyaretçilerimize yardımcı olmak amacı ile yanlış bir bölüm var ise doğrusunu yazarak diğer hanımlara yardımcı olabilirsiniz.

Cok-Kolay-Tig-Isi-Bebek-Yelegi-Yapilisi

Dikissiz-Yelek-Modeli

Tig-Isi-Bebek-Yelegi-Yapimi̇

Tig-Isi-Pembe-Seker-Bebek-Yelegi

Tig-Orgusu-Kiz-Bebek-Yelegi-Anlatim

Yuvarlak-Robali-Bebek-Yelegi-Yapimi

Yazmış olduğunuz tüm yorumlar en kısa zamanda onaylanacak ve ziyaretçilerimizin yazınızı görmesi sağlanacaktır.

Sizlere yardımcı olması amacıyla YouTube kanallarında yer alan bir kaç videoyu konumuzun altına ekledik. Yukarıda yer alan yazılar sizlere karmaşık geliyor ve yapmakta zorlanıyorsanız videoları izleyerek Tığ işi bebek yelek modelini yapabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği Videolu Anlatımı

Canım Anne YouTube kanalında yer alan Tığ işi yelek nasıl yapılır videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.


YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu