İğne Oyası Modelleri

Beyaz Dantel Sehpa Örtüsü Nasıl Yapılır?

Beyaz danteller ülkemizin en geleneksel ve klasik örtülerinden bir tanesidir. Hatta gelin çeyizlerinde çok fazla bulunmaktadır. Dantel örtüleri çok dikkatli yapılması gerekiyor, çünkü simetrik şekilleri çok önemlidir. Dolayısıyla örerken dıştan veya içten hesaplayarak yapmanız lazım. Bunu yaparken öncelikle ipin rengini belirliyorsunuz, ama burada beyaz ip üzerinden anlatacağız. Burada öncelikle 12 zincirden başlayarak ortaya bir yuva yapmaya başlıyorsunuz.

 

Kolay değil, fakat zamanla eliniz alışıyor. Beyaz dantel sehpa örtüsü nasıl yapılır diye araştırdığınızda hem yazılı olarak hem de artık video çekimleri olarak ta görebilirsiniz. 12 zincirden başlayıp ortaya yuvasını yaptıktan sonra, bu seferde 3 trabzan 2 zincir şeklinde bir tekrar yapıyorsunuz ve bu tekrarlama bir süre devam ediyor.

 

Beyaz Dantel Sehpa Örtüsü Nasıl yapılır

 

Daha sonra ise alttan aldığınız yuvaya 1 trazbon 3 zincir 1 trabzon şeklinde 4 tane zincir çekiyorsunuz ve diğer yuvaya da aynı şekilde işlem yapıyorsunuz. Bu şekilde iki tane yuva oluşmuş oluyor. Beyaz dantel sehpa örtüsü nasıl yapılır diye internete yazın, böylece daha detaylı bir anlatım bulabilirsiniz ama burada önemli olan simetriyi bozmamaktır.

 

Beyaz Dantel Sehpa Örtüsü Yapılışı

 

Danteli yapmaya devam ettikçe, dantelin ne kadar geniş veya büyük olacağı tamamen size kalmıştır. Dolayısıyla dantel genişledikçe trabzan ve zincir sayılarınız artmaktadır. Dolayısıyla trabzan ve zincirlerin en ideal sayıları 8 ve 10 olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken trabzan ve zincir sayılarıdır. Beyaz dantel sehpa örtüsü nasıl yapılır diye sorduğunuzda, trabzan ve zincir konusu en detaylı şekilde anlatılmaktadır.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!