Dantel Örnekleri

Dantel Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Özellikle kış günlerinde sıcak içecekleri yudumlarken fincanların altlarını renklendiren ve romantik bir hava katan dantel bardak altlığı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, cevabı çok basit. Dantel bardak altlıkları çok şık el işleri olduğu kadar yapımı oldukça kolay el işlerindendir. Dilediğiniz renkteki ip ile zahmet çekmeden örülebilen bardak altlıklarının yapımı oldukça keyifli.

Dantel Bardak Altlığı Modelleri

Sehpaları, koltukları, tabakları ve tepsileri koruyan dantel bardak altlığı nasıl yapılır? Şık oldukları kadar pratik de olan dantel bardak altlıkları birkaç şekilde yapılabilir. Yuvarlak dantel bardak altlığı yapmak isteyenler genellikle üçlü veya daha fazla tırabzan ile başlayarak bardak altlığını istediği boyuta kadar büyütebilir. Kare dantel bardak altlığı yapmak isteyenler ise farklı tığ modellerini kullanabilir. Farklı renkler ve farklı modellerin kullanılabildiği bardak altlıklarında dilerseniz hoşunuza giden herhangi bir motifi en sevdiğiniz bir veya birkaç renkten oluşturabilir, evinize küçük ama farklı bir hava katabilirsiniz. Kullanmanız gereken belirli bir tığ ya da şiş boyutu da yok. Aklınızdaki bardak altlığına göre istediğiniz boyuttaki tığ ve şiş ile dantel bardak altlığını yapmanız çok kolay.

Dantel Bardak Altlığı Yapımı

Bardakların, fincanların ve kupaların altını şenlendirecek ve küçük de olsalar farklı havalarıyla evinizi etkileyecek dantel bardak altlığı nasıl yapılır sorusunun birden fazla cevabı var. Siz de istediğiniz motife göre farklı şekillerde dantel bardak altlığı yapabilirsiniz. Hem şık duracak hem de mobilyalarınızı koruyacak dantel bardak altlıklarını yapması oldukça keyifli ve kolay.

Dantel Bardak Altlığı Örneği

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!