Örgü Kazak Modelleri

Çizgili Örgü Bayan Bluz Yapılışı

Örgü bluzlar hepimizin severek giydiği, pantolon ve etekler ile kullandığı şık parçalar arasında. Kış aylarının ve yaz aylarının vazgeçilmez örgü bluzlarının tasarımı tamamen size ait. Hiç modası geçmeyen ve yıllar sonra bile giyebileceğiniz modelleri düşününce akla ilk gelen çizgili örgü oluyor. Çizgili örgü bayan bluz yapılışı tarifi aslında çok kolay. Öncelikle hangi renkleri kullanacağınıza karar vermeniz lazım.

Yazlık örgü bluz modelleri ve yapılışları

Mesela beyaz ve pembe renklerini kullanmaya karar verdiniz. Öncelikle pembe ip ile bluzun ilmeğini atıyorsunuz. Kalın çizgili veya ince çizgili yapmak sizin zevkinize kalmış. Her iki seçenekte de önemli olan, eşit sıra örgü örüp rengi değiştirmek olacak. Eşit aralıklar ile ipinizi örgünüzün başında diğer ipi devreye sokarak değiştireceksiniz. İpi koparıp bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca geçiş sırasında farklı renkteki ipi, kullanılan ipe bağlayarak da geçişi sağlamanız mümkün.

Bayan örgü bluz modelleri ve yapılışları

Bu işlem ile çizgili kazağınızı örebilirsiniz. Sadece iki adet renk ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Birden fazla renk kullanıp, daha renkli çizgiler oluşturabilirsiniz. Tasarım zevki size ait olan bu kazaklarda, fazla renk kullanmak isterseniz, renklerin uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Birbiri ile uyumlu renkler için soft renkleri tercih etmelisiniz. İstediğiniz kalıpta ve duruşta kazağı çizgili örerek farklı bir tarz yaratmak elinizde. Çok iyi örgü örmeyi bilmeyenler için de kolay bir desendir. Hemen şişlerinizi iplerinizi hazırlayıp çizgili örgü bayan bluz yapımına başlayın. Çizgili Örgü Bayan Bluz Yapılışı

İlgili Makaleler

cizgili-beyaz-bluz-modeli

cizgili-hirka-modeli

cizgili-orgu-bayan-bluz-yapilisi
çizgili örgü bayan bluz yapılışı

gri-bej-cizgili-bluz-modeli

gri-beyaz-orgu-modeli

ince-cizgili-kazak-modeli

ince-cizgili-orgu-modeli

ince-renkli-cizgili-orgu-bluz

kalin-cizgili-kazak-modeli

kalin-cizgili-orgu-kazak

kalin-cizgili-salas-kazak

kislik-cizgili-kazak-modeli

kolay-cizgili-orgu-model

mor-sari-cizgili-orgu-model

renkli-cizgili-orgu-modeli

salas-cizgili-orgu-kazak

salas-cizgili-orgu-modeli

cizgili-orgu-bluz-modeli

turuncu-cizgili-bluz-modeliMinervas Hand youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu