yandex metrica
Dantel Örnekleri

Dantel Etek Yapılışı

Dantel artık sadece evlerimizde kullanılmıyor. Kıyafetlerde de sıkça rastladığımız dantel detaylar, şıklıkları ile göz kamaştırıyor. Hazır giyimde bulabileceğiniz bu kıyafetleri kendiniz yapmanızda mümkün. Evde çeyizinizden kalma ya da annenizin çeyizinden mutlaka dantel vardır. Bu dantelleri değerlendirerek, dolabınızda şık kıyafetler yaratabilirsiniz. Öncelikle var olan dantelleri nasıl etek yapacağınızı anlatacağım. Dantel Etek Yapılışı

Tığ işi bayan etek modelleri

Kot eteğiniz mutlaka vardır. Bu eteği dantel etek haline nasıl getirebiliriz? Çok kolay elimizde yeterli kadar dantel motif varsa bunları etek ucunda kullanabiliriz. Özellikle mini kot eteklerde daha şık duracaktır. Dantelleri kat kat dikebilir ya da tek sıra halinde dikip daha farklı bir tasarım yapabilirsiniz. Zevkinize ve tarzınıza gör kot eteğinize dantelleri dikin. Dikiş yerleri gözükmeyecek şekilde itinalı bir şekilde dikiminizi yapın. Eğer dantellerin daha diri ve tok durmasını isterseniz, bunun için yapmanız gereken kolalama işlemi olacaktır. Dantellerinizi kolalayıp da etek ucuna dikebilirsiniz. Eski kot eteğinizi dantel etek yapılışı ile yeniden yapıp onu farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Dantel-Etek-Ornekleri

Tek tığ etek modelleri

Sadece var olan eteklerin ucuna dantel dikerek değil, dantel örüp sil baştan Dantel Etek Yapılışı ile etek yapabilirsiniz. Bedeninize uygun öreceğiniz dantelin içine astar dikerek ve beline kalın lastik ya da kemer yaparak etek yapmanızda mümkün. Dantel eteğin zarifliği ve şıklığıyla göz kamaştırın. Ayrıca var olan büyük dantelleri de hiç yenisini örmeye gerek duymadan etek yapabilirsiniz. Yapmanız gereken beden ölçünüze göre kalıp çıkarmak ve içine astar dikmek.

Dantel-Etek-Modelleri

Dantel-Etek-Modelleri-2

Dantel-Etek-Modelleri-3

Dantel-Etek-Modelleri-4

Dantel-Etek-Modelleri-5

Dantel-Etek-Modelleri-6

Dantel-Etek-Modelleri-7

Dantel-Etek-Modelleri-8

Dantel-Etek-Modelleri-9

Dantel-Etek-Modelleri-10

Dantel-Etek-Modelleri-11

Dantel-Etek-Modelleri-12

Dantel-Etek-Modelleri-13

Dantel-Etek-Modelleri-14

Nursel Mert youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu