yandex metrica
Örgü Patik Modelleri

Erkek Bebekler İçin Sevimli Patik Modeli

Her anne gibi siz de bebeğinizi kucağınıza alacağınız günü iple çekiyorsunuzdur. Günden güne sabırsızlıkla beklerken bir bebek örgüsü denemesi yapmak ister misiniz? Erkek bebekler için sevimli patik modeli tam size göre. Hem bebişinizin ayaklarını sıcak tutmanıza yardımcı olacak hem de el emeği göz nuru sevimli bir bebek örgüsü yapmayı kim istemez ki değil mi? o zaman ne duruyorsunuz haydi iş başına! Önce 2.5 numaralı bir şiş alalım ve iki renk iplik seçmekle işe koyulalım. Biz erkek bebekler için yapacağımızdan klasik olarak mavi ve beyazı tercih ettik, siz istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Erkek bebek patik modelleri ve yapılışı

Arabali-Bebek-Patik

Yeni doğan bebek patik modelleri

 

Erkek bebekler için sevimli patik modeli yaparken ilk olarak şişimize bebeğinizin yaşına göre tekli ilmek atmakla başlayın. Örneğin; bebeğinizin altıncı ayından sonra giyebileceği bir patik için elli yedi ilmek yeterlidir. Elli yedi ilmeği attınız mı? Şimdi iki ilmeği düz örüp bir ilmeği dolayın. Yirmi altı ilmeği düz örüp bir ilmeği dolayın. Bir örüp bir dolayın, yirmi altı örüp bir dolayıp iki daha ördükten sonra dönün. Sırayı düz bir şekilde örüp tamamlayarak dönün. Haroşe olabilmesi için sürekli düz şekilde örmelisiniz. Üç ilmek daha örüp bir dolayın, yirmi altı örüp bir dolayın üç tane örüp bir dolayın, yirmi altı örüp bir dolayın ve en son üç tane daha örüp dönün ve yine sırayı düz bir şekilde örmeye devam edin. Dört örün bir dolayın, yirmi altı tane daha örün bir dolayın beş tane daha örüp bir dolayın. Yirmi altı örüp bir dolayın, dört örüp dönün ve sırayı öncekilerde olduğu gibi düz bir şekilde örerek tamamlayın.

 Lacivert-Patik

Beş  örüp bir dolayın,  yirmi altı örüp bir dolayın yedi örüp bir dolayın, yirmi altı örüp bir dolayıp beş tane daha örün ve dönüşte beyaz ipe geçin. Üç sıra düz örgü örün dönüşte ilk ilmeği örüp bir dolayın. Sonra ki iki ilmeği birlikte örerek bir dolayın iki ilmeği birlikte örün bir dolayıp sırayı bu şekilde tamamlayın. Sonra dönüp iki  sıra düz örüp maviye geçin. Altı sıra düz örgü örüp sonra sırasıyla, beyaz, mavi, beyaz olmak üzere üç sıra haroşe örün ve maviye geçin. Kırk iki tane örüp yandaki iki ilmeği birlikte alarak dönün ve on tane örün. On birinciyi yandaki ilmekle beraber örün. Bunu on altı on yedi sıra bu şekilde keserek bitirin.

Şişle bebek patik modelleri ve yapılışları

Böylelikle burun kısmı bitmiş oldu. Sonra beyaz ipin olduğu tarafa devam edin düz elli üç ilmek kaldı. Dört sıra düz örün ajur yapın dört sıra daha düz örüp beyaza geçin. Dört sıra haroşe örün yani dört geliş dört gidiş sekiz sıra olmak üzere. Artık bitti kesebilirsiniz. Dikerken ise önce altta ki ajuru katlayıp dikin sonra taban sonra arkayı dikin.  En son bağcık yaptınız mı bebeğiniz için örgünüz bitiyor. Bebeğinizin mutlu sağlıklı günlerde giymesi dileğiyle…

Erkek bebekler için sevimli patik modeli resimleri

Sirin-Orme-PatikSevimli-Cicekli-Patik

Sari-Cicekli-Bebek-Orme-Patik
Renkli-Bot-Bebek-Patik
Pisicik-Bebek-Patik
Pembe-Kurdeleli-Orme-Bebek-Bot-Patik
Pembe-Incili-Orme-Bebek-Patik
Pembe-Cicekli-Orme-Patik
Papatyali-Bebek-Patikler
Papatyali-Bebek-Orme-Patik
Orme-Bebek-Bot-Patik
Mor-Bebek-Patik
Mint-Mor-Bebek-Orme-Patik
Mavi-Cicekli-Pati
Mavi-Bebek-Orme-Patik
Kurdeleli-Bebek-Patik
Kedili-Orme-Bebek-Patik
Incili-Kiz-Cocuk-Orme-Patik
Gullu-Bebek-Patik
Fiyonklu-Pembe-Patik
Fiyonklu-Orme-Patik
Dugmeli-Orme-Patik
 Dugmeli-Orme-Bebek-Patik
Dugmeli-Mavi-Orme-Patik
Cizgili-Bebek-Orme-Patik
Cilekli-Patik
Bebek-Orme-Bot-Patik
Ören Hanım youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu