yandex metrica
Lif Modelleri

Kalpli Lif Nasıl Yapılır?

Hazır liflerin dışında, el emeği göz nuru birbirinden farklı desen ve renkleri ile örgü lifler oldukça dikkat çekiyor. Hanımların ellerinde örerken gördüğümüz bu lifler, motifleri ile de farklılık yaratıyor. Çiçek sepeti şeklinde, yuvarlak, kare, kalpli gibi çeşit çeşit motifleri görmek mümkün. Kızların çeyizinde yerini alan bu emek dolu liflerden sizde örmek isterseniz tarifini verelim. Kalpli Lif Nasıl Yapılır?

Kalpli-Lif-Modelleri

En güzel en yeni lif modelleri

 

En çok sevilen modellerden biri, kalpli lif örneği. Kalpli lif nasıl yapılır? sorusuna kolay anlaşılır bir açıklama getirelim. Öncelikle lifimizi örmeye sekiz adet fıstık örneği ile başlıyoruz. Kalpli lifimizin içi klasik yıldız motifi olacak. O yüzden yıldız örneğimizi tek renk ip ile örüyoruz. Kalp yapacağımız için tercih çoğunlukla kırmızı olacaktır. 5 sıra yıldız motif ördükten sonra, kalbimizin ortasına gelmiş oluyoruz. Ördüğümüz parçanın ortasına kadar yıldız motifimizi örüyoruz ve geriye dönüyoruz. Artık başa kadar gitmiyoruz, kısa sıra oluşturup kalbimizin oyuntusunu yapıyoruz. Aynı işlemi karşı tarafa da yapıyoruz. Elimizde kabaca bir kalp motifi oluşacak. Kalbimizin en alttaki sivri ucundan yine kırmızı iple fıstık örüyoruz. Kalp motifimizin etrafına fıstıkları yapıp, tığ ile batıyoruz ve çevrenini fıstıkla yuvarlayıp daha hoş görünen bir kalp oluşturuyoruz. Kalpli Lif Nasıl Yapılır?

Kalpli-Lif-Modelleri-2

Çeyizlik lif modelleri

Bu tariften dört adet yapıp kalpleri birleştirebilirsiniz. Farklı renkte ipler kullanabilirsiniz. Kalpli lifin yapılışında renk tercihi tamamen size ait. Kendi tasarımlarınızı bu tarif üzerinden yapabilirsiniz.

Kalpli-Lif-Modelleri-11

Kalpli-Lif-Modelleri-3

Kalpli-Lif-Ornekleri

Kalpli-Lif-Modelleri-9

Kalpli-Lif-Modelleri-8

Kalpli-Lif-Modelleri-10

Kalpli-Lif-Modelleri-12

Kalpli-Lif-Modelleri-14

Kalpli-Lif-Nasil-Yapilir

Kalpli-Lif-Modelleri-15

Kalpli-Lif-Modelleri-13

Kalpli-Lif-Modelleri-7

Kalpli-Lif-Modelleri-5

Kalpli-Lif-Modelleri-4

Ören Hanım youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu