yandex metrica
İğne Oyası Modelleri

Zarif İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları, zarif iğne oyası modelleri içerisine giren ancak hemen hemen her kadının beceremeyeceği ve sabır isteyen örgü modelleri arasında bilinmektedir. İşçiliği oldukça zahmetli ancak oluşturulduğu zaman ortaya muhteşem görüntüler çıkaran zarif iğne oyası modelleri , kadınların hem çeyizlerini süslemekte hem de eşarp kenarlarında zarif detaylar olarak kullanılmaktadır.

En güzel en yeni iğne oyası modelleri

Daha çok yazma kenarlarını daha güzel hale getirmek için, yazma ile benzer renkteki iplerden oluşturulan zarif iğne oyası modelleri, bohça süslemede hatta masa örtüsü kenarlarında bile kullanılmaktadır. Bazı hanımlar için yakalık olarak da tercih edilen iğne oyaları, oluşturulması zor ve zahmetli modeller kategorisine girmektedir.

Farklı Desen Ve Motifler

İğne oyaları hem yapılış itibari hem de işçilik itibari ile normal örgü modellerinden ayrılmaktadırlar. Klasik örgü modellerine göre daha küçük ölçeklerde ve daha uzun zamanlarda örülen bu işlemeler, en ufak bir hata bile kabul etmemektedir. Örülürken bir ilmeğinin bile yanlış atılması durumunda motifin ve görselin bozulacağı iğne oyaları bu nedenle ciddi dikkat gerektirmektedirler. İğne oya modelleri arasında en çok tercih edilenleri çicek motifleri ve pastel renkler olarak bilinmektedir.

Zarif İğne Oyası Modelleri

Yazmalar Uyumlu Renkler

İğne oya motifleri oluşturulurken genel de yazma kenarları kullanıldığı için yazmanın rengine uygun iğne oyaları yapmak işin daha kibar gözükmesine yardımcı olmaktadır. Birbirinden farklı renklerdeki dantel iplerinden oluşturulan iğne oyaları, eşarp rengine göre şekillendirilmektedirler.

En kolay iğne oyası modelleri

Bu konuda işinin uzmanı kişiler tarafından oluşturulan oyalar, iğne ile uzun süre içerisinde işlendikleri için toplum arasında da ayrıca bir yere ve kıymete sahiptirler.  Hatta öyle ki oya işini her bayan yapamadığı için, ihtiyaç karşılığında bu kadına iyi olan bireylere ördürülerek iki taraf içinde kar sağlamak amaçlanmaktadır.

Ceyizlik-Igne-Oyasi-1.

Çeyizleri Süsleyen Zarif İşlemeler

İğne oyalar eşarplar ve yazmalar dışında en çok bohça kenarlarında kullanılmaktadırlar. Genç kızlar için bohça kenarlarına işlenen oyalar hem zarif hem de şık bir görüntü oluşturmaktadırlar. El emeği göz nuru olarak adlandırılan bu oya işleri bohçalar ve yazmalar dışında daha pek çok ürün üzerinde aksesuar olarak da tercih edilmektedirler. Bu da popülerliklerinin hiçbir zaman kaybolmamasına yardımcı olmaktadır.

Sizlerin de Zarif iğne oyası modellerine ilave etmek istediğiniz içerikler varsa, yorumlar bölümünden bize bunu bildirebilirsiniz.

Editör Önerisi; Metal Apartlar kullanarak yapabileceğiniz İğne Oyası Fular modellerine ulaşmak için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Neşe’nin İğne Oyaları youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu