Lif Modelleri

Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli lif örmek isteyenler için nasıl yapıldığı hakkında kısa bilgi vermek istersek ,Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?. Lifin kendisini kare şeklinde fakat içinde çiçek desenini yapılmasının anlatacak olursak. Bu modeli yapabilmek için üçlü fıstık örgü yöntemini kullanılmaktadır.

En güzel lif modelleri

Kolay lif modelleri

İlk olarak 23 adet fıstık örgüsü yapılmakta daha sonra 2 fıstık örgüsü yapıp ilk sıra için iki fıstık önceki fıstığın tepesine de yeni fıstık oluşturuyor sonra üç fıstığı birbirine bağlanıyor, bu şekilde ilk sıra yapıldıktan sonra diğer sırada ilk olarak beyaz ipten 10 fıstık yeşilden 3 ve yine beyazdan 10 üçlü fıstık yapıyoruz. Diğer sıraya geçtiğimizde ilk önce 9 beyaz üçlü fıstık, 1 yeşil , 1 beyaz , 1 yeşil , 1 beyaz 1 beyaz ve 9 beyaz üçlü fıstık yapıyoruz. Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli Lif Modelleri

Diğer sıraya geçtiğimiz de 8 beyaz 2 yeşil 1 beyaz 1 yeşil ve 8 beyaz şekilde üçlü fıstık model tarzında yapıyoruz. Sonraki adım da 7 beyaz 3 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 3 yeşil ve 7 beyaz fıstık yaptıktan sonra 6 beyaz 4 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 4 yeşil ve altı beyaz dan sonra sıra çiçeği oluşturmak istediğiniz Model’e  göre fıstıkları işliyorsunuz. Ama son sırayı yapılacağı zaman sadece beyaz iplik kullanılıyor ve pembe iplikle de lifin çerçeveyi yaparak çiçekli lif modelinin bitirmiş olunuyor.

SUZANIN ELİŞİ DÜNYASI youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu