Lif Modelleri

Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli lif örmek isteyenler için nasıl yapıldığı hakkında kısa bilgi vermek istersek. Lifin kendisini kare şeklinde fakat içinde çiçek desenini yapılmasının anlatacak olursak bu modeli yapabilmek için üçlü fıstık örgü yöntemini kullanılmaktadır. İlk olarak 23 adet fıstık örgüsü yapılmakta daha sonra 2 fıstık örgüsü yapıp ilk sıra için iki fıstık önceki fıstığın tepesine de yeni fıstık oluşturuyor sonra üç fıstığı birbirine bağlanıyor, bu şekilde ilk sıra yapıldıktan sonra diğer sırada ilk olarak beyaz ipten 10 fıstık yeşilden 3 ve yine beyazdan 10 üçlü fıstık yapıyoruz. Diğer sıraya geçtiğimizde ilk önce 9 beyaz üçlü fıstık, 1 yeşil , 1 beyaz , 1 yeşil , 1 beyaz 1 beyaz ve 9 beyaz üçlü fıstık yapıyoruz.

 

Diğer sıraya geçtiğimiz de 8 beyaz 2 yeşil 1 beyaz 1 yeşil ve 8 beyaz şekilde üçlü fıstık model tarzında yapıyoruz. Sonraki adım da 7 beyaz 3 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 3 yeşil ve 7 beyaz fıstık yaptıktan sonra 6 beyaz 4 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 4 yeşil ve altı beyaz dan sonra sıra çiçeği oluşturmak istediğiniz Model’e  göre fıstıkları işliyorsunuz. Ama son sırayı yapılacağı zaman sadece beyaz iplik kullanılıyor ve pembe iplikle de lifin çerçeveyi yaparak çiçekli lif modelinin bitirmiş olunuyor.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!