Örgü Patik Modelleri

Örgü Bebek Patiği Modelleri Anlatımları

Bebeklerimiz için en doğalını en güzelini yapmak varken neden sentetiklere kimyasallara boğalım değil mi ? Aldığınız birbirinden güzel renk ve çeşitte olan iplerle bebeklerinize yumuşacık, sıcak ve sağlıklı giysiler yapabilirsiniz.

Şişle bebek patik modelleri ve yapılışları

Örgü seven ve bebeğini düşünen bayanlar için örgü bebek patiği modelleri nasıl yapılır sorusu sıkça rastladığımız bir sorudur. Bunun için sizlere kolay ve şık örgü patik yapılışını anlatacağız. Öncelikli olarak örgü bebek patiği modellerinde çok fazla çeşit, desen ve model var. Biz sizlere patiğin taban kısmını daha kalın ve dayanıklı olması açısından haraşo örmenizi tavsiye ederiz. Bilek kısmını dilerseniz anlattığımız modelde dilerseniz de başka modellerde yapabilirsiniz.

Yeni doğan bebek patik modelleri

İpin kalınlığına göre kullandığımız şiş 4.5 numaradır. Örgü bebek patiği modelleri için 42 ilmek yeterli olacaktır. Ayağın büyüklüğüne göre ilmek sayısını artırıp azaltabilirsiniz. İlmek atarken çok sıkı yaparsanız örmede zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle ilk sıranızı biraz gevşek atabilirsiniz. İlmeklerin üzerine 6 diş haraşo örüyoruz.6 sıra tamamlandıktan sonra patiğin burun bölümünü yapmak için önce 15 ilmeği düz örüyoruz. Bundan sonraki 12 ilmeği de düz olarak örüyoruz. Fakat 12. İlmeğe geldiğimizde 12. ve 13. İlmekleri birleştirerek ilmek sayımızı bir azaltıyoruz. Ardından örgümüzün arka kısmını çeviriyor ve geriye doğru tekrar 12 ilmek örüyor ve 1 ilmek azaltıyoruz. Her iki tarafta da 9 ‘ar ilmek kalana kadar burun kısmını bu şekilde tamamlıyoruz. Ardından şiş üzerine atılan iplerle normal ilmekleri aynı anda alarak şerit, kurdele geçirebileceğimiz boşluklar, delikler açıyoruz. Dilediğiniz uzunluğa kadar düz ördükten sonra İki ilmeği beraber alarak kesme işlemini tamamlıyoruz. Kesme işlemini rahat giyilebilmesi için sıkı yapmayın. Şişten çıkan bebek patiğimizi ters çevirerek tığ veya iğne yardımıyla dikebilirsiniz. Aynı işlemleri patiğin diğer eşi için de uygulamalısınız.

Gülümseten Marifetler youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu