yandex metrica
Lif Modelleri

Sevimli Lif Modelleri

Lifler, yapımı kolay olması ve kullanımının çok olmasından kaynaklı olarak her kadının kendi emeğini akıtarak çeyizinin güzide parçası yaptığı bir üründür. Herkes dilediği şekil ve renkte kendi lifini kendi örebilir ve çeyizine yaptığı el emeği sevimli lif modelleri katkısıyla kendisini mutlu edebilir.

En güzel çeyizlik lif modelleri

Lif Örgü Nasıl Yapılır?

Lif örgülerin yapımı oldukça kolaydır. İsteğinize ve tercih edeceğiniz sevimli lif modelleri arasından modele göre şiş ya da tığ kullanabilirsiniz. Modelin gerektirdiği gibi eliniz de ki şiş ya da tığ ile zincir atmaya başlayarak lif örgünüze başlayabilirsiniz.

Lif Örgü Modelleri

Lif Örgü Modelleri sadece birkaç modelden oluşmamaktadır. Şöyle ki farklılık isteyen herkes kendi zevkine göre sevimli lif modelleri arasından farklı model deneyebilir ve denediği modelde çok başarılı olabilir. Her modelin bir adı bulunmamakla beraber sadece yapılan örgünün farklılığı açısından isim vermek mümkün olabilir. Yazımızın devamında fikir edinebileceğiniz en sevimli en güzel lif modellerini bulabilirsiniz.

Kolay lif modelleri

El Sokularak Kullanılan Lif Modeli

Kullanım açısından daha rahat olan bu model çok tercih edilmektedir. Hem görselliği hem de kullanımda ki rahatlığı nedeniyle birçok kadının tercih ettiği model olmaktadır.

Sevimli-Lif-Modelleri-9

Salkım Saçak Lif Modeli

Çeyizlik olarak daha çok tercih edilen bu model detaylı görünse de yapım olarak oldukça basittir. Ayrıca diğer örgü modellerine göre daha hafif ve yumuşaktır.

Püsküllü Lifler

Çok yumuşak bir lif olan bu model günümüzde en çok tercih edilen modeldir. Hem çeyizlik hem de günlük olarak kullanılan bu model günümüzde her yerden kolaylıkla temin edilebilir.

Sevimli-Lif-Modelleri-2

Saplı Lif Modeli

Bu model çok tercih edilmemektedir. Ancak yine de çeyizlik olarak kullanılmaktadır. Farklı bir duruşa ve dokuya sahip olan bu modeli banyonuzda duvarınıza asarak farklı bir hava da katabilirsiniz. Daha geleneksel olarak görülen bu modelin şıklığı ise tartışılmaz.

Sevimli-Lif-Mofelleri-Yapilisi-Anlatimli

Sevimli-Lif-Modelleri-13

Kare Lif Modeli

Daha çok çeyizlik olarak kullanılan bu sevimli lif modelleri çok kolay yapımı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve çeyize eklenmektedir. Duruşunu basit bulanlar ise içerisine farklı desenler ekleyebilir. Kare lifin ortasına isim ekleyebilir ya da gelin damat modeli ekleyebilir böylece lifine çok farklı bir model kazandırabilir.

Sevimli-Lif-Modelleri

Sevimli-Lif-Modelleri-3

Sevimli-Lif-Modelleri-12

Sevimli-Lif-Modelleri-4

Sevimli-Lif-Modelleri-8

Sevimli-Lif-Modelleri-7

Sevimli-Lif-Modelleri-Yapilisi

Sevimli-Lif-Modelleri-11

Sevimli-Lif-Modelleri-10

Sevimli-Lif-Modelleri-6

Sevimli-Lif-Modelleri-5

 

Örgü keyfi youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu