yandex metrica
Örgü Çanta Modelleri

Derya Baykal Çanta Modelleri

Sadece örgünün olmadığı bunun yanında farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak çantalar da görebilirsiniz. Derya Baykal’ın programı da değişik ürünler arayanlar için ilaç gibi geliyor. Programı izleyemeyenler için Derya Baykal çanta modellerini sizler için hazırladık. Birbirinden güzel çanta modellerinden birini seçerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Bayan çanta modelleri

Şimdi 4×4 olarak adlandırılan çanta modelini anlatacağız. Bu çantayı kumaştan ya da örgülerden yapabilirsiniz. Hasır ve kurdeleden de çok güzel olur. Baklava dilimine benzer bir üçgen oluşturulan çanta farklı şekli ve yapısıyla da çok dikkat çekiyor. Burada yapılan çanta örülmüş dört ayrı parçadan oluşuyor. istediğimiz bu örgüleri elde etmek için 7 numara şiş ve kalın bir yün ile 20 ilmek başlıyoruz.20 ilmek üzerine 40 diş haraşo örüyoruz. Çantayı daha büyük yapmak isterseniz ilmek sayısını artırabilirsiniz. Haraşonun mantığında ilmek sayısının iki katı olması vardır. Mesela ilmek sayınızı 30 yaparsanız 60 diş haraşo örmelisiniz.

Örgü çanta yapımı kolay

Farklı renklerde yada aynı renk. Burada mavi ve yeşil ile yaptık ama sizler farklı renklerde yapabilirsiniz. Dikdörtgen olan bu dört parçayı düz bir zemine koyun. İki dikdörtgeni L şeklinde birleştirin. İki tane ayrı olarak yapılan L şekillerinin tabanlarını birleştirin. Rüzgar gülü gibi bir şekil alacak parçalarınız. Bunları dikme aşamasına getirmek için birbirine iğneleyin Tüm parçaları saat yönünde yanındaki parça ile çevirerek iğneleyin. Parçaların hepsi birleştiğinde ağız kısımlarının V şeklini aldığını göreceksiniz. Daha sonra iğne ile birleştirdiğiniz örgüleri iğne ve iplik yardımıyla kusursuzca dikin. Çantanıza göre kestiğiniz astarı içine dikin. Çanta saplarınızı elde tutmak istiyorsanız kısa bir ahşap sap kullanarak yapabilirsiniz. Kola takmak için uzun bir sap takabilir ya da haraşo ile örerek yapabilirsiniz. Bu çantaya fermuar uygulamak biraz zor olacağından klipsi veya büyük çanta çıtçıtlarını kullanabilirsiniz.

Örgü-El-Çantası-Modelleri-7

Örgü-El-Çantası-Modelleri-6

Örgü-El-Çantası-Modelleri-5

Örgü-El-Çantası-Modelleri-4

Örgü-El-Çantası-Modelleri-3

Örgü-El-Çantası-Modelleri-2

2015-Derya-Baykal-Tığ-Işi-Çanta-Modelleri

2015-Derya-Baykal-Çanta-Modelleri-1

 

teve2 youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu