Kolay Örgü Modelleri

Sibel Kavaklıoğlu Yazlık Yelek Modelleri

Bugünkü yazımızda sizler için Sibel Kavaklıoğlu’nun birbirinden güzel yelek modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Sibel Hanım’ın birbirinden güzel örgü modellerini herkes beğenerek takip ediyor.Pek çok özgün tasarım yaparak herkesin beğenisini topluyor.Bu nedenle Sibel Kavaklıoğlu yazlık yelek modeli yapım aşamalarını tek tek sizler için hazırladık.

Her bir dikine şerit için 95 zincir çekiyoruz. Üç zincir bırakıp aynı yuvaya 7 tırabzan yapıyoruz. Alttaki zincirden bir atlayıp üçüncüye sık iğne yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde 13 çiçek oluyor. İkinci şeridi yaparken aynı zamanda birleştiriyoruz da çiçekleri yediye tamamlıyoruz. Yedi zincir çekip aynı yuvaya 3 tırabzan yapıyoruz. Vücut kısmı bitince tekli şerit halinde askı yaparak yeleğimizi bitiriyoruz. Sibel hanımın bu örneğini farklı birçok örgü yapımında kullanabilirsiniz. Kalın ipler ile harika bir battaniye, şal, hırka ve çanta bu örneğe çok yakışacak.

Sibel Kavaklıoğlu’ndan yazlık yelek örneği:

Yaz için uygun olan koton bir ip alıyoruz.2.5 numara tığ alıyoruz. Bir yumak yeterli olacaktır. Hatta beş yelek çıkarabilirsiniz. Üç boyutlu zincir çekerek başlayacağımız yelek modeli 8 sıra yaparak tamamlanıyor. Boyundan geçen kısa ve püsküllü bir yelek modeli. Üç boyutlu zincir yapmaya normal zincir gibi başlıyoruz. Tığın üzerine ipi dolayıp bir ilmek çıkarıyoruz örülmeyen ipten ilmek alıyoruz tığın üzerinde iki iplik oluşuyor ve çekiyoruz ve düğüm gibi yapıyoruz. ilk sırayı örerken ilmekleri hazırlayıp örgü modelini çıkarmış oluyoruz. Üç zincir çekip iki atlayıp tırabzan ayağı yapıyoruz.97 tane üç boyutlu zincir yapıyoruz. Geri dönüp 33 tane tırabzan ayağı örüyoruz. iki yandan 7 şer ayırarak kol evi yapıyoruz. Kol evlerinde eksiltme yaparak 4 ilmek kalana kadar azaltıyoruz. Uçları için 70 cm püskül kesip zincirin en alt bölümüne tığla işliyoruz.

Sibel Kavaklıoğlu Yazlık Yelek Modeli Yapılışı

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!